KÖPEKLER BİZDEN NE İSTER?

Köpekler bizlerle olan diyalogları esnasında konuşamadıkları için isteklerini vücut dillerini kullanarak ve hareketleriyle anlatmaya çalışırlar.Köpeğin ne anlatmak istediğini anlayabilmek onların alışkanlık ve ihtiyaçlarını bilmeyi gerektirir.
KÖPEKLER YAKIN DİRSEK TEMASI İSTERLER:Köpeğin mutlu olduğu yer herzaman sahibinin yanıdır.Köpek sahibi olmak için geniş ve bahçeli bir ev sahibi olmayı bekliyor ya da böyle bir ortamı olmadığı için köpeğinizin mutsuz olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.köpeklerin konfor algısı sahiplerine endekslidir.hiçbir köpek bu ev 2+1 ben bu evde oturmam demez…
KÖPEKLER SAHİPLE BİRLİKTE EGZERSİZ YAPMAK İSTERLER:Köpeklerin günlük rutinlerinde gezmek ve egzersiz yapmak önemlidir.Sahiple birlikte gezintiye çıkmak,interaktif oyunlar oynamak onların mental ve fiziksel ihtiyaçlarıdır.
KÖPEKLER ARKADAŞ EDİNMEK İSTERLER:Köpekler sosyal yapılanmaları kuvvetli canlılardır.insan ya da köpek olsun arkadaş edinmek ve onlarla vakit geçirmek onların çok sevdiği ve ihtiyaç duyduğu bir olgudur.
KÖPEKLER SEVİLMEK İSTERLER:Köpek insana yakın ve içiçe yaşayan bir canlı olarak sevilmek ve dokunulmaktan çok hoşlanırlar.sahipleri tarafından uzun uzun okşanmak,sevilirken güzel sözler duymak onları çok mutlu eder.
KÖPEKLER SAHİPLERİ TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLMEK İSTERLER:Köpekler sahiplerini memnun etmekten mutlu olurlar.Sahiple yapılan eğitim ve itaat çalışmaları esnasında alınan aferinler ve onare edici dokunuşlar onları sonsuz mutlu edecektir.
KÖPEKLER BAKIM VE BESLENMELERİNİ SAHİPLERİNDEN BEKLERLER:bize bağımlı yaşayan canlılar olarak köpeklerin iyi ve nitelikli beslenmeleri ve periyodik bakımları bizim sorumluluğumuzdadır.Bu ihtiyaçların optimalde karşılanmasını bizlerden beklerler.
KÖPEKLER TERK EDİLMEMEYİ İSTERLER:Köpeğin terkedilme ve sahibinden ayrılma korkusu belkide hayatındaki en büyük endişedir.sebebi ne olursa olsun terkedilmek bir köpeğin hayatındaki en büyük travmadır.öyleki terkedilen bazı köpeklerin yemek ve su içmek gibi temel ihtiyaçlarından bile vazgeçtikleri ispatlıdır.
KÖPEKLER İYİ BİR LİDER İSTER:Onların sağlam hiyerarşik algılar üzerine kurulu bir dünyaları vardır.bu düzen içerisinde iyi bir klavuzları olmadığı taktirde uyum göstermeleri zor olur.bu nedenle köpekler sahiplerinden iyi ve net bir klavuzluk beklerler…

Rottcu YILDIRIM

Sayfa Paylaşım Butonlarım
Share on whatsapp
Whatsapp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
YouTube WhatsApp
×

Merhaba,

Ben Rottcu YILDIRIM. İletişim için WhatsApp mesajlarınızı gönderebilirsiniz.

× Bilgi İçin